Black leather

19. 7. 2016


Bez čoho sa nezaobíde pravý rocker či metalista? Bez poriadnej koženej bundy. Z vlastných skúseností však viem, že cesta za TOU PRAVOU býva tŕnistá a komplikovaná.


What is that one thing a true rocker or a metalhead cannot do without? A proper leather jacket. However, from my own experiences I know that the journey towards THE ONE can be quite weary and complicated. 

Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že v našich obchodoch je výber kožených búnd obrovský, je to len ilúzia. Vedzte, že väčšina z nich sú iba koženkové a k pravej koži ani nepričuchli. Nebudem pokrytec a priznám sa, že aj u mňa sa taká nájde. No ak chcete investovať do niečoho trvácnejšieho, Váš výber je výrazne obmedzený len na pár značiek. A aj tak je otázne, či sa trafia do Vášho vkusu a či Vám budú sedieť. Osobne som mala takmer vždy problém s veľkosťou, či s tým, že sa mi ponúkané modely jednoducho nepáčili. V prípade, že už máte plné zuby praskajúcich, ošúchaných koženkových amatérov a nemáte ani žiadne morálne zábrany voči koži ako takej, mám pre Vás skvelý tip.

Even though it seems at first glance that the choices are plentiful when it comes to leather jackets in regular shops, this is only an illusion. Believe me when I say that most of them have nothing to do with real leather. I must admit that some of these can be found in my wardrobe as well (I am not a hypocrite) but if you want to invest into a long term relationship, your options get limited to a few brands. Yet it is uncertain if they fit your style and figure. Personally I have always struggled with sizes and with the simple fact of not liking the majority of what’s out there. In case you are fed up with crinkly, shabby fake leather amateurs and you have no moral inhibitions towards leather as such, I have a good tip for you. Kožená bunda je závislosť. Osobne mám pre ňu podobnú slabosť ako pre kabáty. Hodí sa takmer ku všetkému, a preto oprávnene patrí medzi nadčasové kúsky. Pri hľadaní tej správnej som najskôr blúdila od jednej známej značky k druhej, no nakoniec moja voľba padla na britskú KILLSTAR (niečo z ich kolekcií môžete nájsť aj na československom Metalshope).Okrem kvalitných výrobkov z kože ponúka aj rôzne iné humorné, či okultnými vedami inšpirované handričky.  Ako stvorené pre ľudí, ktorých niekedy prezývali Wednesday či Morticia J. Aké boli tie Vaše prezývky?

Leather jacket is an addiction. Personally I have the same weakness for it as I have for coats. It fits each outfit and it rightfully belongs to the timeless pieces of each wardrobe. While searching for the right one I wandered from one well-known brand to another and in the end I opted for the British brand KILLSTAR. Besides quality leather products they also sell a great variety of funny and occult inspired clothes. A perfect fit for those, who have been given Wednesday or Morticia nicknames in the past J.  What nicknames have you been called? Bunda od Killstar je neskutočne jemná, voňavá a najradšej by som v nej aj spala. Je síce trošku teplejšia, takže v horúcom letnom počasí asi svoje využitie nenájde... Ale! Aspoň ju v našich klimatických podmienkach viac využijem, paráda nie?

Aký je Váš názor na kožu a koženkové oblečenie? Ktoré preferujete?

Killstar jacket is unbelievably soft and smells so marvellously that I could even sleep in it. It is a bit thicker than I expected so you won’t be able to wear it in the hot summer weather. But hey! Due to the climatic conditions of our country I can still be happily dressed in it most of the year. Isn't it exciting?

What is your view on the leather and fake leather clothing? Which one do you prefer? 
3 komentáre :

 1. Taky mám černou koženou bundu a na podzim je to můj nej kousek z šatníku. :) Kožené věci nosím ráda. :) A ta bunda, co máš, je fakticky pěkná!!! :o

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem moc! Aj pre mňa je to ten klasický kúsok :)

   Odstrániť
 2. kdyby kožená a koženková bunda stála stejně, bylo by mi úplně jedno jestli ta či ta, u mě rozhoduje design a hlavně to jak mi sluší :) ale osobně na tyto bundy totálně ulítávám :)!

  Somethingbykate

  OdpovedaťOdstrániť

Made With Love By The Dutch Lady Designs