Goodbye Lux

14. 3. 2015


Kratučký update zo života. Short life update.

Kde bolo tam bolo, v malej zabudnutej krajine sa stretlo 47 šikovných ľudí z celej Európy, ktorí spolu mali prežiť jedno z najkrajších období v živote...  Žiaden z nich si však nevedel poriadne predstaviť,  čo ho čaká. Nespočetné výlety, návštevy inštitúcií, párty, hodiny jazykov,  či nechutné obedy  v jedálni zjednotili skupinu  silných osobností.  Každý bol jedinečný, každý mal ostatným čo ponúknuť.

Once, a group of 47 smart people from all the corners of Europe met in a forgotten country and was about to experience one of the best months of their life... However, none of them had any idea of what to expect. Numerous trips, institutions visits, parties, language classes or uneatable lunches at the JMO canteen unified this team of strong personalities. Each one of them was unique, each had something to offer.


Spájali nás najmä rovnaké záujmy a smäd po nových skúsenostiach.  Väčšina nikdy ani nepomyslela  na to, že by sa niekedy v živote ocitla v tomto veľkovojvodstve (áno, Luxembursko je veľkovojvodstvo a na čele štátu stojí veľkovojvoda Henri) a voilá! Päť mesiacov sa niekomu môže zdať ako nekonečne dlhý čas a inému ako krátka chvíľa. Pamätám si, ako som mala na začiatku pocit, že život stážistu nikdy nekončí. Až krátko po novom roku som pochopila, že koniec je na dosah. 

Ak by som tvrdila, že mi títo skvelí ľudia nechýbajú bola by som pokrytec. A preto je tu tento článok, ktorý dopĺňajú rôzne fotografie z posledných mesiacov a jedno veľké ďakujem! Bez vás by to nebolo také super .

We were all thirsty for new experiences and welded by common interests. Most of us had never even thought about coming into this Grand-Duchy (yes, Luxembourg is a Grand Duchy and its head is grand duke Henri) and voilá! Five months may seem to some as an endless period of time and to some as a short moment. I remember clearly how it seemed to me at the beginning as if the trainee life was never going to end. It was shortly after the New Year celebrations when I realized that the end is just around the corner.

If I were to say that I don’t miss these amazing people at all I would be a hypocrite. That’s why I decided to post this update with mixed pictures capturing the last five months and one big THANK YOU attached. It wouldn’t be the same without you 

4 komentáre :

 1. Všechno strašně rychle utíká, ale hlavní je aby si odnesl člověk co nejvíce zážitků a dobrý pocit:)

  My se na konci dubna chystáme domů na dovolenou a taky mi v tuhle chvíli už nepřijde, že to bude už půl roku:)

  A máš můj hlas:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem :) vždy to tak zvláštne znie keď si povieš, že ideš domov na dovolenku ...

   Odstrániť
 2. boží fotky, škoda že v té koláži tak moc nevyniknou :)
  quietus.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. nechcela som to tu zahlcovať príliš veľa fotkami (bolo ťažké vybrať iba zopár) tak som to musela vyriešiť takto... ale možno sem niekedy niektoré z nich pri nejakej príležitosti hodím

   Odstrániť

Made With Love By The Dutch Lady Designs