TAG Veselé Vianoce!

24. 12. 2014Je to tu! Už dnes všetci sadneme za štedrovečerný stôl a strávime najbližšie dni s najbližšími. Možno Vám počasie uberá na sviatočnej nálade, no keď sa ocitnete doma, vône všetkých maškŕt, kapustnice, klobás, či iných dobrôt spolu s rozsvieteným vianočným stromčekom spôsobia, že rýchlo zabudnete na to, čo sa deje vonku. Vianoce sú mojim najobľúbenejším sviatkom v roku (ach aké klišé) a preto Vám vo víre predsviatočného upratovania ponúkam tento TAG, ktorý som našla na blogu Lucy’s fine arts. Je to vôbec prvý TAG, do ktorého som sa zapojila ,veľmi sa mi zapáčil a tak som sa rozhodla, že Vám poodhalím niečo zo svojho súkromia. Tak ako autorka tohto TAG-u ani ja nikoho neoznačím, a kto chce, môže sa svojvoľne, bez opýtania začleniť do vianočnej reťaze ... Zároveň Vám všetkým prajem krásne a pokojné Vianoce plné vzácnych chvíľ s tými, čo za to stoja :)1.       Príde za tebou kamarát a požiada ťa, aby si s ním išla na Mikuláša koledovať. Ponúkne ti postavu čerta alebo anjela. Ktorú si vyberieš?
- samozrejme čert. Nebudem tu bľabotať o tom, že na anjela nie som dostatočne nevinná ale vždy ma fascinovali skôr záporné postavy. Ponúkajú väčšie možnosti ako sa vyblázniť, pričom vzbudzujete rešpekt u všetkých detí, ktoré aspoň nasledujúce dni snáď už budú poslúchať
2.       Bola si v detstve odvážna alebo vydesená na smrť keď sa k tebe priblížil čert?
Záležalo to od toho, ako čert vyzeral a či bol dôveryhodne zosobnený. Ak bolo vidieť botasky, či namaľované ženské oči začala som pochybovať a všetok strach sa vytratil.
3.       Pečieš/pomáhaš s pečením vianočných koláčov?
Vždy sa snažím aj o jedno aj o druhé. Bohužiaľ väčšinou sa stáva, že sa doma ocitnem až tesne pred sviatkami a to už sa s veľa vecami pomôcť nedá. Tak aspoň upratujem. To je taký môj ventil :)
4.       Najobľúbenejšie vianočné maškrty sú:
Kapustnica na všetky spôsoby, linecké pečivo, domino rezy v oblátke a kokosové ježe!
5.       Najobľúbenejšia koleda...
Zo slovenských asi Búvaj dieťa krásne a zo zahraničných Merry Christmas Everyone od Shakin Stevens a potom tradičné anglické We three kings a Emmanuel (v podaní Blackmore‘s night)
6.       Kupuješ darčeky na poslednú chvíľu alebo si vzorná a všetko pekne stíhaš vopred?
Nad darčekmi väčšinou rozmýšľam veľmi skoro, ale situácia sa vie rýchlo zmeniť, keď mi napadne lepšia varianta. Potom sú aj také darčeky, ktoré nakupujem na poslednú chvíľu, to však pre mňa znamená, že najneskôr týždeň pred Vianocami. Keď už je nakúpené tak sa iba teším na deň D.
7.       Živý alebo umelý vianočný stromček?
Keď som bola malá mali sme vždy umelý, no časom sa aj to zmenilo. Dnes si sviatky bez vône živého stromčeka neviem predstaviť!
8.       Jete doma počas štedrovečernej večere tradičné jedlo?
Viem, že v každom kúte Slovenska sa za tradičné považuje niečo iné. U nás je to kapustnica (bez sliviek, bez klobásy) s nejakou vyprážanou rybou (medze sa nekladú), nemusí byť iba kapor a samozrejme nenahraditeľný zemiakový šalát. Ako „predjedlo“ sa podávajú domáce oblátky s medom.
9.       Veríš na zlaté prasiatko?
Na to som bola aj v detstve až príliš maškrtná, takže nie.
10.   Filmy, bez ktorých si nevieš predstaviť Vianoce
Perinbaba, Rysavá Jalovica, Sám doma a Láska nebeská


                                                                    Follow my blog with Bloglovin1 komentár :

  1. Jsem moc ráda, že jsi se do tagu pustila :) docela mě překvapil ten překlad do slovenštiny, některá slova ani pořádně neznám ( a to jsem si myslela, jak umím slovensky :D ) a máš bezva odpovědi :)

    OdpovedaťOdstrániť

Made With Love By The Dutch Lady Designs