White Delight

22. 7. 2014


Ak patríte medzi ľudí, čo majú maškrtný jazýček tento príspevok je pre Vás. Som ozajstný fanúšik bielej čokolády v kombinácii s kokosom a nasledujúci dezert je mojou slabosťou. Kto by dostal chuť, môže vyskúšať! Postup je celkom jednoduchý. Na jeden plech budete potrebovať: 

2 X šľahačkovú smotanu 
200g bielej čokolády 
10 vajíčok 
360g práškového cukru 
240g polohrubej múky 
2 PL oleja 
1 X prášok do pečiva 
strúhaný kokos 

Deň pred prípravou koláča si dáme variť polámané kúsky bielej čokolády so smotanou kým sa čokoláda nerozpustí. Zmes premiešame, privedieme do varu, odstavíme a po vychladnutí odložíme do chladničky. 

Na druhý deň oddelíme bielky a žĺtka z vajíčok. Bielky vyšľaháme na tuhý sneh a žĺtka zvlášť vyšľaháme s múkou, cukrom, olejom a práškom do pečiva. Do žltej zmesi primiešame sneh z bielok a rovnomerne vylejeme na dva rovnako veľké plechy s papierom na pečenie. Pečieme obidva plechy na 200 stupňoch cca 11 minút. Keď je cesto hotové vyberieme ho a necháme vychladnúť. 

Šľahačku s bielou čokoládou z predchádzajúceho dňa vyberieme z chladničky a vyšľaháme. Vezmeme si jeden plech s cestom, ktorý potrieme vyšľahanou zmesou a posypeme kokosom. Naň následne uložíme druhý plát cesta z druhého plechu a opäť potrieme vrstvou šľahačky a bohato posypeme kokosom. 

Takto hotový zákusok odložíme do chladničky a hotovo! Môžeme kedykoľvek mlsať :)If you have a sweet tooth as I do this post is what you have wished for! I am a true fan of white chocolate combined with coconut and the following dessert hits all my soft spots. You can try it yourselves as all the steps to prepare it are quite simple. For one tray you will need:

2 X 250ml whipping cream 
200g white chocolate 
10 eggs 
360g powdered sugar 
240g plain (all-purpose) flour 
2 tablespoons of oil 
1 X baking powder 
grated coconut 

Day before making the dessert cook the white chocolate broken pieces with whipping cream until the chocolate melts completely. Then stir the mixture to boil, remove from the heat and after it gets cold put it to the fridge. 

Next day separate the egg yolks from egg whites. Beat the whites until stiff and beat the yolks separately with flour, sugar, oil and baking powder. Fold in the whipped egg-white to the yellow mixture and pour the batter evenly into two trays covered with baking paper. Bake both trays at 200 degrees approximately for 11 minutes. When the pastry is done, take it out from the oven and let it cool down. 

Now it’s turn for the white chocolate whipping cream to play with. First, don‘t forget to beat it! After that take one of the prepared trays with pastry, glaze it with the whipped cream and sprinkle with coconut. Then take the other tray, put the pastry on the first layer, glaze with whipped cream and sprinkle with a lot of grated coconut again. 

Done! Just put the finished dessert into the fridge and start eating :)
Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Made With Love By The Dutch Lady Designs