Cézanne, Manet, Reonir a iní...

2. 5. 2014


         Povinnosti končiaceho študenta ma donútili na nejaký čas sa od blogovania odtrhnúť. No presne pred týždňom sme sa zúčastnili vernisáže novej výstavy Považského múzea v Žiline venovanej impresionistom, ktorá sa konala v Budatíne a na ktorú by som chcela pozvať nielen všetkých umenia chtivých ale každého, kto má v sebe čo i len trošku umeleckého ducha.


Možno ste postrehli, že Slovenská Národná Galéria v Bratislave v súčasnosti ponúka dobre propagovanú (a jednoznačne aj zaujímavú) výstavu diel slovenského impresionizmu s názvom Impresionizmus SK. Podľa môjho názoru je však lákavejšia výstava umiestená v areáli Budatínskeho zámku, na ktorej môžete vidieť tvorbu popredných zahraničných umelcov, ktorých pozná snáď každý. Okrem hlavných „ťahákov“ Vás však možno zaujmú aj obrazy od menej známych umelcov ako Richard Ranft, Sophie Wencke, Maurice Elliot, Antonie Rupflin či iných. Rada by som upozornila, že všetky diela, ktoré sú súčasťou výstavy sú dovezené originály! Považské múzeum v Žiline tak opäť ponúka slovenským divákom možnosť vidieť tvorbu svetoznámych umelcov bez toho, aby museli vycestovať do zahraničia.


Napriek tomu, že počas vernisáže mierne popŕchalo, podarilo sa organizátorom vytvoriť kvalitnú atmosféru, v rámci ktorej ste si mohli naživo vypočuť šansóny aj sláčikové nástroje a popri tom si za poplatok pochutnať na francúzskych syroch, vínach alebo špeciálne pripravenej pečeni. Ak ste túto udalosť premeškali, nevadí. Výstava je otvorená až do 8. júna od  9:00 - 17:00 h. :)

Follow my blog with Bloglovin

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Made With Love By The Dutch Lady Designs