Spreading The Disease With Steel Panther

4. 3. 2014


          1. marca sa v priestoroch bratislavského MMC odohrala jedinečná show americkej kapely Steel Panther a my sme nesmeli chýbať! Nevidí sa každý deň, aby sme mali skupinu z LA rovno pod nosom a za pomerne lacné vstupné. Myslím si, že túto zostavu nie je potrebné bližšie predstavovať a kto nevie, čo  sú Steel Panther zač, google a youtube toho prezradia habadej (ak o nich počujete prvý krát, berte však všetko s rezervou - ide o paródiu životného štýlu glam-metalových kapiel 80-tych rokov). Bez zbytočných rečí, tak ako odštartovali show členovia skupiny, začnem túto recenziu aj ja.

            Po príchode do MMC sme boli milo prekvapení počtom a najmä výzorom ľudí, čakajúcich na koncert. Na jeden večer sme sa ocitli na slovenskom Sunset Strip-e. Objemné a dlhé vlasy, kožené bundy, vybíjané opasky, šatky, neóny, roztrhané džínsy, výrazný make-up, oplzlé pokriky a Rock 'n' Roll. Keďže sme mali lístky do VIP sektora, nemuseli sme vyčkávať v rade pred vchodom už hodinu pred koncertom, a tak sme hromadne zamierili na „jedno“ povinné. Pred bratislavským koncertom odohrali Pantheri dva v Čechách – v Prahe a v Brne. Vedeli sme, že nebude predkapela a pôjde sa hneď na vec. Musím sa priznať, že na koncerte bez predkapely som asi ešte nebola. No ukázalo sa, že to vôbec nebolo na škodu. Publikum bolo aj bez toho poriadne nažhavené a po odznení „ajroňáckej“ The Number Of The Beast kapela odpálila svoju show.            Zamraučanie pantera, silné gitary a Michaelov hlas rozbalil celú parádu. Lexxi v klasických ružových flitrovaných legínach s našpúlenými perami (celý koncert nič iné nerobil len si lakoval vlasy a natieral pusinku vo vlastnom skrášľovacom kútiku na ľavej strane pódia), Satchel v rozdriapanom tričku, Stix s úškrnom na tvári a Michael s rukou v rozkroku. Jednu za druhou na nás rútili Tomorrow Night, Asian Hooker, Just like Tiger Woods či pilotný singel z nového albumu Party Like Tomorrow Is The End Of The World. Ak si niekto myslel, že kapelu tvoria nejakí amatéri rýchlo vyšiel z omylu. Všetko šlapalo na 100%, nástroje a spev boli ako z nahrávacieho štúdia a chalani tak vytreli kocúra všetkým pochybovačom. Titul najlepšej živej kapely, ktorý získali už dva krát a to v roku 2012 a 2013 (Loudwire Music Awards) si jednoznačne zaslúžia. Zohraná choreografia, žartíky, narážky na publikum a vtipné sexom nabité príhody kapely sa postarali o to, aby nikomu nezmizol úsmev z tváre (aspoň tým, čo rozumejú anglicky). No chalani nezaháľali a naučili sa pár nevyhnutných výrazov aj po slovensky a tak sa napríklad veta „Ukáž mi kozy!“ ozvala nespočetne krát (a niektoré odvážne devy vôbec neváhali a ukázali). 

Satchel číta, čo sa naučil po slovensky
Lexxiho hair sólo

Satchel nás poctil gitarovým sólom a druhá časť koncertu bola pred nami: Turn Out The Lights, novinky Glory Hole a The Burden Of Being Wonderful predchádzali výstupu asi tuctu mladých dievčat na pódium. Najskôr sa niektoré ostýchali a asi sa im veľmi nechcelo (žeby mali strach, čo s nimi budú potom chalani v zákulisí robiť? :D) no nakoniec sa odvážili a mohli si tak zaskákať na pódiu priamo s kapelou na tri veľké hity: Gold Digging Whore, It Won‘t Suck Itself a hymnu Death To All But Metal. Mužská časť publika si prišla na svoje a dve veselé poľky sa začali na pódiu bozkávať. Konečne! Vydýchla si určite kapela, pretože celý priebeh koncertu bol zo strany publika až podozrivo slušný. Keď dievčatá odcupitali z pódia všetci sme si zborovo zaspievali Community Property a zostali už len dve na rozlúčku... 17 Girls In A Row a na odchod zaznel obligátny refrén „OOOOO, Hey Hey Hey, Fuck All Night And Party All Day! (Chýbal mi tam už len hlas Justina Hawkinsa z The Darkness a bola by som v nebi). Potom už len klaňačka, neobvyklé ticho a pomalé opúšťanie priestorov. Pri málo koncertoch sa mi stalo, že by čas plynul tak rýchlo. Nebolo ani desať hodín a bolo po všetkom. Kto vie, možno k nám zablúdia aj pri ďalšom turné. Dali by ste si povedať? Ja jednoznačne áno.

VIP zostava
Setlist

Follow my blog with Bloglovin

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Made With Love By The Dutch Lady Designs